synopsis

Autobiografia legendy nurkowania jaskiniowego Shecka Exley’a, który od 16 roku życia związał się z wodą na tyle silnie, że większość podwodnych eksploracji wykonał jako pierwszy człowiek na ziemi. Trzykrotnie bił rekord świata w głębokich nurkowaniach sportowych, pierwszy na świecie przekroczył granicę 1000 nurkowań jaskiniowych, był odkrywcą przynajmniej kilkunastu podwodnych jaskiń na Florydzie, przez szereg lat poszerzając ich poznane granice. Zginął mając 45 lat w jaskini Meksyku, na 10 mprzed osiągnięciem dna, położonego na głębokości 278 m. Jego ciało znaleziono na powierzchni oplątane liną opustową.
Wydaniu towarzyszą 2 filmy dokumentalne, jeden z udziałem Shecka Exleya, a drugi ukazujący świat jaskiń Florydy oczami przyjaciela i rówieśnika Exleya, Larry’ego Greena.

ROK

2009

REŻYSER

Dariusz Załuski

OBSADA

Adam Bielecki, Maciej Bedrejczuk, Jarosław Botor, Marek Chmielarski, Rafał Fronia, Janusz Gołąb, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Piotr Pawlus, Piotr Tomala, Denis Urubko, Krzysztof Wielicki

"Sheck Exley odkrywa świat podwodnych jaskiń, jak kiedyś podbijano Dziki Zachód”.

- Wielki Błękit

"Tu nie trzeba 'dopalaczy'”

- Polskie Radio Euro

"Sheck opisuje sytuacje, które większość zwykłych zjadaczy chleba przyprawiłyby o śmiertelne przerażenie, z uśmiechem i pewnością siebie, ale i z wielkim szacunkiem dla sił przyrody"

- Onet Podróże

WYDAWNICTWA

Aktualności